Pasauliniu mastu siekiant iki 2050 m. pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį, sparčiai populiarėja atsinaujinančioji energija. Numatoma, kad per ateinančius trejus metus apie 98 proc. naujos elektros energijos bus pagaminama iš atsinaujinančių šaltinių, o tai paskatins esminius pokyčius. Tačiau dėl atsinaujinantiesiems energijos šaltiniams būdingo nepastovumo būtini patikimi sprendimai. Būtent šioje srityje padeda megavatų galios baterijų energijos kaupimo sistemos (BESS), užtikrinančios greitą reakciją ir stabilų patikimumą. Šios sistemos iš esmės keičia energijos naudojimą, nes subalansuoja energijos pasiūlą ir paklausą, stabilizuoja tinklus, mažina atsinaujinančiosios energijos švaistymą ir skatina inovacijas.

Kas yra BESS?
Baterijų energijos kaupimo sistemos (BESS) – tai technologijos, kuriomis elektros energija kaupiama baterijose ir vėliau naudojama. BESS atlieka svarbų vaidmenį siekiant švaresnės ir patikimesnės energijos ateities, nes yra lengvai integruojamos tiek į FTM (front-of-the-meter), tiek į BTM (behind-the-meter) taikomąsias programas.

Pagrindiniai BESS komponentai:
– Baterijų valdymo sistema (BMS)
– Pagalbinės sistemos
– Energijos konversijos sistema (PCS)
– Energijos valdymo sistema (EMS)

Kritiniai BESS aspektai pramoniniuose taikymuose:
Dinamiškoje BESS aplinkoje susiduriama su dideliais iššūkiais, įskaitant talentų trūkumą, spaudimą dėl laiko, skirto rinkai, ir į ateitį orientuotą planavimą. Norint įveikti šias kliūtis, reikia aktyvaus požiūrio į atsinaujinančiųjų energijos išteklių nenuspėjamumą ir racionalizuoti energijos valdymą.

Palaikymas visame pasaulyje:
Dėl BESS sudėtingumo būtina visą parą teikti palaikymą įvairiose vietose.

Įvairių tinklų standartų ekspertizė:
Moxa patirtis užtikrina sklandų integravimą į tinklą ir bendradarbiavimą su inžinerijos, viešųjų pirkimų ir statybos (EPC) partneriais, kad būtų užtikrintas efektyvus paleidimas.

Saugi ir pritaikoma integracija:
Atsižvelgiant į neišvengiamą akumuliatorių degradaciją, būtina integruoti saugų ir lankstų ryšių sprendimą.

Ilgalaikis patikimumas:
Moxa ryšių sprendimai sukurti taip, kad būtų nuolat patikimi, net ir sudėtingomis sąlygomis, kad būtų galima veiksmingai stebėti akumuliatoriaus būklę.

Apskritai akumuliatorinės energijos kaupimo sistemos yra universalus sprendimas, padedantis optimizuoti energijos valdymą, pagerinti tinklo veikimą ir prisidėti prie švaresnės ir atsparesnės energijos ekosistemos kūrimo.